top
logo


Başarı Hikayeleri
Pınar EROĞLUER - Tekirdağ

İşe başladığımda, bu projenin ne kadar faydalı olduğunu anladım

 

 UMEM PROJESİ kapsamında, Tekirdağ’da bulunan EROĞLU GİYİM  A.Ş bünyesinde açılan  “Dikiş Makinesi Operatörlüğü” kursuna, Şubat 2011 tarihinde başladım. 9 haftalık teorik eğitimimi tamamladıktan sonra, 4 haftalık stajımı yaptım.

Devamı...
 
UMEM Projesi İşsizler Ordusunun Kurtuluş Savaşı

 

Halil İbrahim GÜNDÜZALP - İstanbul

  

Hayatımda üç dönüm noktası var. Birinci dönüm noktası ilköğretimden sonra yatılı okul sınavlarını kazanmış olmama rağmen babamın beni okula göndermemiş olmasıydı. İkincisi ise, beş yıllık ticaret hayatımın ardından 2001 krizinde iflas edişimdi. Akabinde 7-8 ay işsiz kaldım ve işsiz kalmaktan son derece korkar oldum.

Devamı...
 
Mesleği olmayan iki genç, UMEM’le kendi işlerinin patronu oldu

Mesleği olmayan iki genç, UMEM’le kendi işlerinin patronu oldu

 

Konya’da kursunu başarıyla bitiren iki kişi kendi işlerinin patronu oldu.

 

Devamı...
 
Metin ÇETİN - İstanbul

İşsiz veya mesleğinden memnun olmayanları UMEM Beceri’10 Projesine davet ediyorum.

On beş yıl sağlık sektöründe çalıştım. Şartların iyi olmaması sebebiyle işten ayrıldım ve 2 yıl işsiz kaldım.  Bir arkadaşım vasıtasıyla projeyle ilgili bilgi aldım. İŞKUR’a gider gitmez hemen kaydımı yaptırdım. UMEM Beceri’10 Projesi’nden çok memnun kaldım. Özellikle hocalarımız hem alanlarında bilgililer hem de bizlere karşı çok sabırlı davranıyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 

 
Şenay ÖZCANKAYA (Isparta)

Projeyi duydum ve hemen başvurdum.

 

33 yaşındayım, 1 çocuğum var. Ekonomik sıkıntılar beni çalışmaya itti ama uzun süre iş bulamadım. Böyle bir projenin varlığını duydum ve hemen başvurdum. 5 aydır da burada çalışıyorum. Kendimi şanslı hissediyorum bir işim olduğu için. İşsizliğin ne anlama geldiğini iyi biliyorum. Projeye dahil edildiğim için çok memnunum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 
Kevser TOPAL (Isparta)

UMEM Projesiyle kadroya geçtim.

 

İsmim Kevser, 20 yaşındayım. 5 aydır METAMAR firmasındayım. Hem teorik eğitimimi, hem de işbaşı eğitimimi burada tamamladım. Kurslarda başarılı oldun ve firmada kadroya geçtim. Hem meslek edindim, hem de sigortalı bir işe sahip oldum.  Bir işim olduğu için çok mutluyum. Allah kimseyi işsiz bırakmasın.

 
Handan KARABUT - Isparta

38 yaşındayım, iş ararken böyle bir fırsatla karşılaştım.

 

Handan Karabut 38 yaşındayım. Uzun zamandan bu yana işsizdim. İş ararken böyle bir fırsatla karşılaştım. Mermer işçiliği demedim, hiç düşünmeden işi kabul ettim ve burada kadroya alındım. Aslında mozaik işçiliği piyasada ağır işçilik diye bilinir; ancak durumun böyle olmadığını bizzat iş başında görme imkanı elde ettim. UMEM Projesi’nin oluşturanlara ve bize bir ekmek kapısını sunan tüm yetkililere teşekkür ederim.

 
Sayfa 1 / 2

Sosyal Medya Hesaplarımız


bottom
top

İŞSİZ ARANIYOR

Anahtar Kelimeler

İş arıyorum, meslek kursları, mesleki eğitim, meslek edindirme kursları, meslek kursu, eleman arıyorum, istihdam, istihdam teşvikleri, kurs ön başvuru, UMEM nedir?, TOBB, İŞKUR meslek kursları, Milli Eğitim Bakanlığı meslek kursları,  meslek kursları iş sahibi yapıyor

UMEM Beceri10 Bülteni

En çok okunan


bottom